środa, 10 lipca 2013

Two YearsRozdział 18.
                                                             ~Oczami  Julii~
- Kochanie  ja idę na to spotkanie , będę o 19 – Harry pocałował mnie w policzek , zarzucił na siebie
skórzaną kurtkę i wyszedł z domu .
Zamknęłam za nim drzwi po czym ruszyłam w stronę kuchni . Zerknęłam na zegarek , była dopiero 16 . I co ja mam robić przez 3 godziny ? Harry pojechał na  jakieś ważne spotkanie z Modest , więc nie mógł mnie ze sobą zabrać . Szczerze mówiąc siedzenie przed telewizorem już trochę mi się znudziło , więc chyba skorzystam z tego , że dzisiaj nie pada i pójdę na spacer , może po drodze zahaczę o jakiś sklep i kupię sobie jakieś nowe ciuchy.
Wyszłam z pomieszczenia i poszłam się przebrać do sypialni. 10 minut później byłam już gotowa do wyjścia . Sprawdziłam jeszcze czy wszystko wyłączyłam , wrzuciłam do torebki klucze i komórkę , po czym wyszłam z domu. Ruszyłam chodnikiem w stronę centrum . Szłam powoli podziwiając piękne domy i ogrody . To dziwne , mieszkam na tej ulicy już dość długo , a nigdy się im nie przyglądałam , tak właściwie to nawet nie znam naszych sąsiadów .  Ulica , na której mieszkałam teraz była cicha , wyglądała trochę tak jakby nikt tu nie mieszkał , jak dla mnie było tu aż za spokojnie.  Moje obecne miejsce zamieszkania było całkowitym przeciwieństwem mojego domu w Polsce. Osiedle , na którym mieszkałam było głośne , codziennie było słychać dzieci bawiące się na podwórku , rozmawiających ludzi , zawsze coś się tam działo . A tutaj ? Jest inaczej , Harry mówił mi kiedyś , że to najspokojniejsza okolica w całym Londynie , nie sądziłam , że aż  tak bardzo .
Po parunastu minutach doszłam do centrum ,  ku mojemu zdziwieniu powoli zaczynały spadać z nieba pojedyncze krople deszczu , dziwne wcześniej nie zapowiadało się na to , że będzie padać . Szybkim krokiem ruszyłam w stronę centrum handlowego , które znajdowało się ulicę dalej .
Gdy weszłam do budynku  rozpadało się na dobre . Korzystając z okazji , że akurat tutaj jestem postanowiłam zrobić zakupy , miałam trochę pieniędzy , więc mogłam kupić sobie coś fajnego. Z Harrym  prawie nigdy nie chodziłam na takie zakupy , no chyba , że on musiał coś sobie kupić . Gdy ja czegoś potrzebowałam szłam sama lub z Pauliną . Z Harrym nie lubię chodzić do galerii , bo on zawsze chciał mi za wszystko płacić , a ja nie chciałam , żeby mi fundował ubrania . Miałam swoje pieniądze , ale on niestety bardzo lubił wyręczać mnie w płaceniu .
Weszłam do pierwszego sklepu z brzegu i zaczęłam oglądać koszulę w kratkę , uwielbiałam je.  Odwróciłam się od jednego z wieszaków i wtedy na kogoś wpadłam .
- Przepraszam – powiedziałam podnosząc z ziemi torebkę , która należała do kobiety , którą potrąciłam .
- Proszę , proszę , proszę , a kogo my tu mamy ? – w jej głosie było łatwo wyczuć sztuczną słodkość , podniosłam głowę i zobaczyłam kim była kobieta. Przede mną stała Taylor Swift – Dziewczyna Harrego Stylesa .
- Narzeczona – poprawiłam ją .
- O już się zaręczyliście , to takie urocze – na jej twarzy pojawił się fałszywy uśmiech – byłam dość zdziwiona , że po tym co zrobił tak po prostu mu wybaczyłaś .
- Miałam mu nie wybaczyć , bo go zmanipulowałaś i szantażowałaś ? – zapytałam sarkastycznie – niedoczekanie twoje – uśmiechnęłam się  sztucznie .
- O nie sądziłam , że jesteś taka zadziorna , wydajesz się taką grzeczną dziewczynką – prychnęła .
- Pozory mylą – zaśmiałam się .
-  Powiedz mi jeszcze moja droga , dlaczego on z tobą jest? Ani ty za ładna nie jesteś , a nie sądzę , żeby Modest cię wynajął .
-  No wiesz , mi nie zależy jedynie na jego sławie i pieniądzach , nie chcę rozsławić siebie dzięki niemu  o i wiesz co jeszcze  ja go naprawdę kocham – chciałam odejście , ale przechodząc jeszcze obok niej dodałam – w przeciwieństwie do ciebie …
Nagle blondynka mocno popchnęła mnie na stojące za mną wieszaki . Poczułam jak moja głowa uderza o metalową ramę . W jednej chwili wszystko zrobiło się czarno-białe , a moje oczy same się zamknęły …
_____________________________________________________________________
Przepraszam , że taki krótki ;D Jutro będzie dłuższy ;) 
Czytacie = komentujecie <3
                                                            

6 komentarzy:

Zuzanna Anna pisze...

Świetny. <3
Masz talent.
Czekam na następny :*

Agata Sobczak pisze...

Świetne <3

Anonimowy pisze...

<333333

Anonimowy pisze...

BOSKI!! <3
~Ciasteczko ;*

pewna12318 pisze...

Świetny

Emily Styles pisze...

Boski!!! <333 Czekam z utęsknieniem na następny